Son Dakika! TOKİ Konutlarına 2022’de İndirim Müjdesi Bakan Kurum Bizzat Açıkladı

Son Dakika! TOKİ Konutlarına 2022’de İndirim Müjdesi Bakan Kurum Bizzat Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 2022 yılında TOKİ konutlarına uygulanacak indirim hakkında son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Kurum açıklamasında indirim süreci için Mart ayını işaret etti

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın 2022 yılı indirimlerine ilişkin resmi açıklama Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan geldi. Bakan Kurum katıldığı bir etkinlik kapsamında 2022 yılına ilişkin planlamaları açıkladı.

TOKİ’YE MART 2022’DE İNDİRİM MÜJDESİ İŞTE DETAYLAR

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İstişare Toplantısı, Antalya’nın Belek İlçesinde bir otelde gerçekleştirildi. Toplantıda yer alan isimlerden birisi de Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum oldu. Bakan Kurum toplantı kapsamında uzun bir konuşma yaparken önemli müjdeler açıkladı.

Konuşmasında kentsel dönüşüm ve TOKİ çalışmalarına değinen Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, vatandaşlardan gelen istekler kapsamında 2021 yılı içerisinde 2 ayrı indirim uygulandığını duyurdu. Düzenlenen kampanyalar kapsamında vatandaşlara yüzde 20’lik indirimler sağlandığını ifade eden Bakan Kurum, indirimlerden faydalanan vatandaşların sayısını açıkladı. İki indirim fırsatından toplam 28 bin kişinin yararlandığını söyleyen Murat Kurum, yeni kampanyayı açıkladı.

“Vatandaşımızdan gelen talep doğrultusunda yıl içinde 2 ayrı indirim yaptık. Düzenlediğimiz kampanyalarla yüzde 20 oranında indirim imkanı sağladık. Kampanyalardan toplam 28 bin vatandaşımız faydalandı. Buradan vatandaşımıza bir de müjde vermek istiyorum. Mart 2022’de TOKİ konutlarımıza dair yeni bir indirim kampanyası daha düzenleyeceğiz”

TOKİ 2022 İNDİRİM KAMPANYASI NASIL OLACAK?

TOKİ Başkanlığı’nın 2022 indirim kampanyası, TOKİ’den ev almış olanlara yüzde 20’lik indirim şeklinde uygulanması bekleniyor. Düzenleme ile borcun en az yüzde 25’lik kısmı ödendiğinde yüzde 20 indirim sağlanacak. Detaylar TOKİ tarafından ilan edilecek.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum konuşmasının devamında kentsel dönüşüm programları kapsamında inşa edilen konutlar hakkında bilgi verdi. Çalışmaların her alanda devam ettiğini vurgulayan Bakan Kurum, özellikle Elazığ ve Malatya’da tarihi bir dönüşümün gerçekleştirildiğini söyledi. 36 bin yeni yuvamızı teslim etmek üzereyiz diyen Çevre Bakanı Murat Kurum, İzmir’de devam eden 5 bin 400 konutluk projeyi hatırlattı.

İzmir’e Özel Bir Parantez Açtı

Bakan Kurum İzmir’de yürütülen çalışmalara özel olarak değinerek “Biz İzmir’de enkaz altından uzanan Ayda bebeğin elini bırakmadık. Güzel İzmirimizi çaresiz bırakmadık. 9 ay gibi kısa bir sürede tamamladığımız ilk konutlarımızı Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, İzmirli kardeşlerimize teslim ettik. İnşallah 2022’de İzmir’de; evine kavuşturmadığımız tek bir depremzede kardeşimizi bırakmayacağız. İzmir tarihinin en büyük dönüşümünü gerçekleştirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Paylaş